Hirdetés

ROG Strix Scar 15: Az új játékos kedvenc

Az ASUS ROG családját imádják a játékosok, ami nem is véletlen, hiszen a tajvani gyártó kifejezetten nekik készíti a ROG emblémás termékeit. Itt a gamer laptopok piacán abszolút vezető márka az ASUS, akik pedig igazán brutális erőre vagy különleges megoldásokra vágynak, szintén többségében az Republic of Gamers gépeket választják.

Nemrég voltunk olyan szerencsések, hogy a hivatalos magyar rajt előtt kipróbálhattunk a januári CES alkalmával bemutatkozott új ROG Strix Scar 15-öt, amit a tervezői kifejezetten azok számára készítettek, akik valódi gamer laptopot keresnek és nem titkolják azt, hogy bizony ők hosszú órákon át harcolnak a virtuális harcmezőkön. A idei kiadás alaposan megújult, hiszen nem csak hardveres frissítésekről beszélhetünk, hanem a dizájn terén is több ponton csiszoltak rajta.

A külső kapcsán a legfontosabb változás a nagyjából 7%-os „lábnyomcsökkenés”, mely nem tűnik soknak, de mégis érezhető és sokkal dinamikusabb külsőt biztosít a gépnek. A formavilágot tekintve nem akartak nagyon eltérni a már jól bevált Scar család gyökereitől, messziről látni, hogy egy gamer gépről van szó. A fedlapon ott virít azt RGB világítással is ellátott ROG logó, a notebook alján pedig szintén van egy fénysáv, a sort pedig végül a kijelző kávája alatti extra RGB csík zárja. Nyilvánvalóan sötétben jön ki igazán a hangulatvilágítás és persze teljesen ki is tudjuk kapcsolni, de ettől még közel sem leszünk olyan „komolyak”, mintha egy Zephyrus előtt ülnénk.

Új dizájnelemként a zsanérhoz bekerült az Armour Cap névre keresztelt kis kiegészítő, melyet egy egyszerű mozdulattal pattinthatunk a helyére. A dobozban háromféle színben találunk ilyen sapkákat, de 3D nyomtatással bármikor készíthetünk egyedit is belőle. Nem estünk tőle hanyatt, de legalább arra jó lehet, hogy ne a Keystone 2 legyen a legfölöslegesebb extra a csomagban. Az NFC kulcs ugyanis anno menő és különleges kiegészítőnek indult, de végül szerintünk nem sikerült kihozni belőle a benne rejtőző potenciált. A Dolby Atmos támogatással rendelkező 4 hangszórós rendszer meglehetősen jól szól, nyilván játék közben a legtöbben headsetet használnak majd, de médiafogyasztásra tökéletes.

A laptopot felnyitva rögtön szembetűnhet az, hogy a kellemes tapintású borítás egy része átlátszó, mellyel igazán különleges látványt nyújt. Ezenfelül a kijelző körül vékonyodó kávára lehetnek még büszkék, bár az alsó részen az elődjeihez hasonlóan szintén vastagabb a sziget, a kijelző/készülékház arány pedig 85%. Webkamerát nem kapunk a kijelző fölé, ami manapság sokaknak lehet fájó pont, de ezt egészen olcsón lehet pótolni és mikrofont azért építettek a gépbe. A billentyűzet terén is teljes megújulást hirdetett az ASUS, hiszen opto-mechanikus rendszert kapunk, mely a gyártó szerint gyorsabb reakciót és hosszabb élettartamat biztosít, viszont cserébe meglehetősen hangos és legalább 2-3 nap kellett, mire megszoktuk.

Nálunk a 300Hz-es képfrissítéssel rendelkező Full HD-s modell járt, de elérhető lesz 165Hz-es WQHD felbontású panellel szerelve is. Nekünk talán utóbbi lehetne a jobb választás, hiszen a 300Hz-et leginkább csak az eSport játékok esetében tudnánk kihasználni és akkor is csak a magasabb szinteken. Az átlagos játékosok számára a 165Hz is rendkívül folyamatos képet biztosít, ráadásul itt a hardver is adott ahhoz, hogy a magasabb felbontás szépségeit kiaknázzuk, hiszen a mi gépünkben egy nyolcmagos AMD Ryzen 5800H processzor és egy NVIDIA GeForce RTX 3080-as grafikus kártya dolgozott 32GB RAM és 1TB SSD mellett. Nyilván a processzor és a videokártya is laptop variáns, de a számok igazolják, hogy így is brutális teljesítményre képes a gép.

A CS:GO-val és Valorant-tal könnyedén kihajtható a 300Hz-es kijelző Full HD felbontás mellett, vagyis a legnépszerűbb eSport címek kapcsán tényleg van értelme a villámgyors kijelzőnek, de hasonló a helyzet a Rainbow Six Siege kapcsán is. a CoD: Warzone-ban átlagosan 150 fps-t mértünk, ami szintén kiváló árték, a tiszta látványvilágot pedig a Cyberpunk 2077-tel teszteltük, hiszen ott az RTX és a DLSS is bekapcsolható, a végeredmény pedig 60 fps körül mozog Ultra beállítások mellett. A játékteljesítményben tehát egészen biztosan nem fogtok csalódni, de a nagyobb felbontású panellel szerelt 15 és 17 colos változatokat például videóvágásra is ajánlanák. Nyilvánvalóan nagy terhelés mellet szépen süvít a gép, de ezt minden gamer laptopnál megszokhattuk már.

Összességében tehát egy igen komoly frissítést kaptunk, mely egyértelműen egy új standardot állít fel a gamer laptopok piacán. Erős, stílius és dinamika jellemzi tehát az ROG Strix Scar 15 és Scar 17 modelleket, melyek már elérhetőek a hazai piacon. Az indulóár nagyjából 800 000 Ft körül van a 300Hz-es kijelzővel, RTX 3070-es kártyával és Ryzen 7 5800H processzorral, ami nem kevés, de ha megnézzük, hogy mennyiért lehetne most mondjuk egy RTX 3070-es asztali gépet összerakni felsőkategóriás AMD processzorral, akkor máris jobb a ló fekvése. Nyilván megvan mindkét oldal előnye, de mostanra már ezek a gamer laptopok nem igazán ismernek határokat.

Bővebb információt a hivatalos magyar oldalon találtok a gépről!

1 comment

Comments are closed.

You May Also Like