Hirdetés

5 ok, amiért érdemes a ZenBook Pro 15-öt választanod

A laptopok piacán szemmel és pénztárcával is jól érzékelhető drágulást hozott az elmúlt pár év, miközben a technológia nyilván fejlődött is, de ez sokakat nem vigasztal. Nemrég azonban egy olyan laptop járt a kezeink között, mely a legfontosabb összetevőiben képviseli a remek ár/érték arányt, amire a magyar piacon nagyon nagy szükség van.

Az ASUS ZenBook Pro 15 járt nálunk, melyet UX535 kódnéven emlegetnek. Egy sajtóeseményen emlékeink szerint az első OLED kijelzős modellek között említették ezt a szériát, itthon azonban egy jóval visszafogottabb modellt árusít a tajvani óriás, aminek kifejezetten örülünk, hiszen a legfontosabb pontokon nem fogták vissza magukat, miközben a drágább újítások nélkül tudunk élni. Arról nem is beszélve, hogy azokat természetesen jó néhány másik ASUS modell is elhozza számunkra ha feltétlenül vágyunk rájuk. Mivel alapvetően nem egy különleges laptopról van szó, ezért hosszabb teszt helyett arra gondoltunk, hogy kiemelnénk azt az 5 pontot, amiért esetleg nektek is érdemes lehet a ZenBook Pro 15-ben gondolkodnotok.

Dizájn

ZenBook modellhez hűen prémium anyaghasználattal van dolgunk, hiszen az alumínium ház nem recseg, nem ropog és meglehetősen masszív. Nem véletlen tehát, hogy a gép megfelel az US MIL-STD 810G katonai szabványnak, ami azt is jelenti, hogy nyugodtan utazhatunk vele akár külföldi üzleti utakra vagy a táskában hosszabb vonatutak után sem lesz baja. A maga 1,8 kilójával ugyan nem egy pehelykönnyű, 13 colos ZenBook S alternatíva, viszont minket férfiakat nem igazán terhel majd meg, pláne ha azt nézzük, hogy nagy kijelzőt és komoly hardvert kapunk cserébe.

Sajnos csak egyféle színben kapható, amit egyszerűen nevezhetünk ZenBook szürkének is, hiszen manapság a többség ebben a „fenyőszürke” színben pompázik. Egyébként az alumínium fedlapnak jól áll a gyártóra jellemző körkörös szálcsiszolás, összességében egy elegáns megjelenésű gépről beszélhetünk, mely abszolút méltó a ZenBook családhoz. A praktikusság is egy fontos szempont, az ErgoLift zsanérokat pedig régóta imádjuk. Mint sok másik ASUS gépnél, itt is arról van szó, hogy a kijelző felnyitásakor megemelkedik a gép, így jobb gépelési élményt és nem utolsó sorban hatékonyabb hűtést kapunk, ami a Zenbook Pro 15 esetében jóval fontosabb, mint a 13 vagy 14 colos modelleknél.

Kijelző

Ahogy a neve is sugallja, egy 15 colos laptopról van szó, amely a ZenBook családra és úgy alapvetően az ultrabook szériákra nem igazán jellemző már. Pedig sokan szeretnének azért egy korrekt képernyőméreten dolgozni, hiszen már az irodai felhasználás közben is jól kijön az az 1-2 col extra. A kijelző tehát nem OLED, ellenben egy korrekt IPS panellel van dolgunk, mely Full HD felbontású.

A képminőség a kategóriát tekintve átlagos, a többséget nézve viszont átlag feletti. Az ASUS általában elsők között vékonyítja a kávákat és szerencsére itt is megkapjuk a NanoEdge-nek nevezett dizájnt, hiszen a kijelző/készülékház arány eléri a 88 százalékot. Szerencsére felülre még odafért a webkamera is, így a videóhívásokkal nem lesz gondunk.

Hardver

Gamerként tagadhatatlanul ez a kedvenc részünk, hiszen annak ellenére, hogy a legtöbb ZenBook az újabb Intel mobil megoldásokra épül, a ZenBook Pro 15-ben egy nyolcmagos Intel® Core™ i7-10870H dolgozik, tehát egy H-szériás, gamer gépekben sűrűn előforduló megoldásról van szó. Igaz, nem a 11. generáció, de egy mobil megoldásokhoz képest bivalyerős chipről beszélünk. Ezt egészíti ki egy NVIDIA® GeForce® GTX 1650 Max Q, videokártya, mely ugyan nem egy mai darab, a megszokott integrált egységekhez képest óriási erővel bír.

A villámgyors SSD és a 16GB RAM csak kiegészíti a korábbi párost, így pedig arra juthatunk, hogy ha a házat és a nevet nem nézzük, pusztán a specifikáció alapján ítélkezünk, akkor ez egy kicsit furán konfigurált gamer gép. És pontosan ebben rejlik a szépsége, hiszen a irodai dolgokat az átlagosnál nagyobb kijelzőn és akár gyorsabban is elvégezhetjük, ha pedig végeztünk, akkor este otthon simán elfut rajta a LoL, a Valorant vagy a CS:GO. Nyilvánvalóan nem kapunk 144Hz-es kijelzőt és a legújabb játékokat sem fogjuk 4K-ban futtatni, de az említett eSport játékok mellett 60-80 fps-sel az újabb címeket is simán kipróbálhatjuk egy visszafogottabb grafikai beállítással. Nagyon ritka, hogy egy prémium, 15 colos, meglehetősen elegáns gép ilyen hardverösszeállításban kerül piacra. Nyilván ebben benne lehet az elmúlt másfél évre jellemző alkatrészhiány is, de ennek mi most csak haszonélvezői vagyunk.

Extrák

A leghihetetlenebb extra egyértelműen a normál SD kártyaolvasó, amelyre oly sok modellnél panaszkodtunk. Még a kifejezetten kreatívoknak készült modellekbe sem mindig jut, itt pedig simán megkapjuk. Ezzel például a hardvert kihasználva sokkal egyszerűbb és gyorsabb a családi képeket és videókat szerkeszteni vagy akár az Instragram fiókunkat managelni. Videót is lehet vágni az erős processzornak köszönhetően, tehát a kártyaolvasó egy óriási plusz. A home office szerencséseinek az ASUS AI-alapú zajszűrése jöhet jól, hiszen simán kiszűri a szomszéd fúrógépét vagy akár a párunk porszívózását.

Ehhez elég csak a MyASUS appban aktiválni és már megy is. Nagyjából ilyen egyszerű a biztonságos bejelentkezés is, hiszen a webkamera támogatja a Windows Hello funkciót, így csak felnyitjuk a gépet és arcunkkal már azonosítjuk is magunkat. A portok tekintetében is inkább a jó dolgokat láttuk meg, mint például az USB-C csatlakozó, mely csak a kiegészítőkhöz jó, hiszen se nem Thunderboltos, se nem támogatja a külső kijelzőket. Utóbbira ott van azért a HDMI port, illetve megmaradt a 3,5 mm Combo-Jack hangkimenet és a hagyományos USB-A is.

Ár

Ahogy már említettük, a ZenBook Pro 15 sehol sem különleges és sehol sem nyújt extrát, de amit nyújt az 400 000 Ft körüli áron nagyon megéri. Az i7-es, általunk tesztelt verzió jelenleg 410 000 Ft környékén kapható, de például ha még annyira se játszanánk, akkor az akár 50 000 Ft-tal olcsóbb i5-ös modell is jó választás lehet. Ez a gép jelenleg az egyik legjobb ár/érték arányú ajánlat a piacon, pláne 3 év háztól-házig garanciával és magyar nyelvű billentyűzettel.

Nyilván várjuk már a gyártó OLED-es újdonságait, de amikor megláttuk a specifikációt és az árakat, akkor azonnal igent mondtunk a ZenBook Pro 15-re. Ez a modell sokak számára a tökéletes mindenes lehet a következő években.

You May Also Like